TOPUK DİKENİ HANGİ SEBEPLERDEN OLUR:

Topuk dikeninin bir çok sebebi olabilir . Kalsiyum eksikliğinden, genetik sebeplerden, yanlış ayakkabı seçiminden, aşırı kilolu ve fazla hareket etmeyen kişilerde, ya da uzun süre ayakta kalanlarda sıkça görülmektedir.
Topuk dikeni nasıl geçer?
Öncelikle topuk dikenini iyi tanımamız gerekiyor. Topuk dikeninde asıl mesele ayak tabanında bulunan “plantar fascia” adlı tendonun zedelenmiş olmasıdır. Topuk dikeni bu hasarın bir sonucudur. Bu tendon iyileşirse topuk dikeni yok olur. Tendonu iyileştirmeden yani sebebi ortadan kaldırmadan sonuca müdahale etmek sadece acıları ertelemektir. Topuk dikenine odaklanıp plantar fascia tendonundaki hasarı görmezden gelmek topuk dikeninin sürekli tekrarlanmasını sağlamaktadır. Kalıcı bir çözüm için tasarlayıp, patentini alıp üretimine başlamış olduğumuz topuk dikeni terliği yüzlerce kişiyi iyileştirmiştir.

TOPUK DİKENİ RAHATSIZLIĞI İÇİN KALICI ÇÖZÜM:
Topuk dikeni rahatsızlığı için tasarlayıp ürettiğimiz selüter marka terliklerimizi bir yıl topuk dikeni olan kişiler üzerinde yaptığımız deneme çalışmaları neticesinde sağladığımız çok yüksek oranda başarı sonrasında 2012 yılından bu yana ülkemiz geneli ve yurt dışında yaşayan insanlara sunmaya başladık. Ürünümüz en iyi şekilde işlevini yerine getirmektedir. Altı yıldan bu güne, bize özellikle hastanelerde her çeşit tedavi yöntemini yaptırmış ayrıca her türlü bitkisel kürler ile duyulan bütün yöntemleri denemiş ancak, hiçbir sonuç alamış kişiler son çare olarak terliklerimizi alıp evlerinde kısa sürede topuk dikeni rahatsızlığından kalıcı olmak üzere kurtulmuşlardır.

SELÜTER TOPUK DİKENİ TERLİĞİ KULLANMA ŞEKLİ:

Topuk dikeni terliğimizi alıp kullanmaya başlayan kişiler ilk bir hafta sabah 20 öğlen 20 akşam 20 dakika olarak kullanmalıdırlar.
Sebebi bacak kasları ve vücudun ham olması nedeniyle ilk kullanımda önerdiğimizden fazla giyilmesi halinde kas ağrıları oluşur ama sakıncası yoktur kısa sürede geçer.
Birinci hafta geçtikten sonra ki günlerde gün içinde periyodik şekilde 10-15 dakika giyilir, 1-2 saat sonra tekrar 10-15 dakika aralıklarla gün içinde toplam bir buçuk iki saat giyilmesi ve düzenli kullanılması şarttır.
İlk kullanımda ki kas ağrıları sizi endişelendirmemelidir. Kullanımı bırakmayınız ve gerekli durumlarda bize ulaşınız.
Topuk dikeni rahatsızlığından rahatça kurtulmanız için gereken özeni ve ilgiyi gösteriyoruz. Tereddüt etmenize gerek yoktur. Bize her zaman ulaşıp ürün hakkında soru sorabilirsiniz.
Gelen terlik kutusundan çıkan broşür ve kullanma kılavuzunu okuyunuz. Kullanma sürecinde telefon ile ilgili bilgi alabilirsiniz her müşterimize süreci tamamlayana kadar istisnasız telefon yada mesaj ile destek oluyoruz. Terliklerimiz makaslı kavisli ve yaylı olmasından dolayı yukarı aşağı esneme özelliğine sahiptir. Ayak ve bacak kaslarına farklı çalışma yaptırır dolayısı ile topuk dikenine sebep olan plantar facia adlı tendonun iyileşmesini sağlar.Her kişinin kemik yapısı ve rahatsızlığının derecesine göre kullanma süresi 4 ile 8 hafta arasında değişir. Bu süre sonunda topuk dikeni rahatsızlığından kalıcı olarak kurtulmuş olur. İlk ve ikinci haftalarda ağrıların artması gayet normaldir. Bu durumu topuk dikeni olan bölgede kireçlenmeler ve ödemlerin dağılmaya başladığına dair olumlu bir belirti olarak görüyoruz. Bu da terliklerin söz konusu rahatsızlığın iyileşmeye yönünde olduğunu gösterir.
Bu tür rahatsızlığı çeken herkesin binlerce lira harcayarak daha fazla acı çekmeden ev içinde kısa sürede kalıcı olmakla birlikte kurtulmalarını önemle tavsiye ediyoruz.

TOPUK DİKENİ TERLİĞİNİN DİĞER FAYDALARI :

Selüter marka topuk dikeni terliklerimiz başta topuk dikeni olmak üzere, varis ağrılarını ayak basılan yerdeki termo taban dediğimiz noktacıkları olan kısım ayak tabanı altındaki sinir uçlarına masaj yapması sebebinden bacaklardaki kılcal damarların kan dolaşımını hızlandırmasında yardımcı olur ve varis ağrısı çeken kişilerin ızdırabına son verir. Romatizmal eklem ağrıları ve kireçlenmeleri esnek olması özelliğinden dolayı yürüyüş bozukluğu ve bel fıtığı gibi rahatsızlıkları da ortadan kaldırmış olur. Altı yıldan bu güne kadar beyanlarımıza itibar ederek topuk dikeni terliklerimizi tereddüt etmeden kullanan ve bizi çevresindeki kişilere tavsiye eden saygı değer müşterilerimiz ayak sağlığına kavuştuğu için bizler son derece onur ve gurur duymaktayız bizlerden hayır duasını ve tevehcühlerini esirgemeyen tüm müşterilerimize ayrı ayrı teşekkür eder ömür boyu sağlıklı yaşam sürdürmelerini Allah’tan niyaz eder , Tüm halkımıza sonsuz saygı ve selamlar sunarız.